Korištenje mobitela

Kika

Član
30 Srpanj 2023
41
30
18
Mame tinejđera, koliko dnevno vam djeca koriste mobitel?
Kontrolirate li ih? Koriste li sve one (meni užasne) aplikacije Snapchat, Tiktok i ostalo?
 
Uređeno:
  • Sviđa mi se
Reakcije: Monika '91

Zrinka

Novi član
3 Kolovoz 2023
10
14
3
Puno, rekla bih 🤔
Moj sin je nedavno napunio 16, i prisutan je na svim drusvenim mrezama već podosta. Fb, Insta, Twitter, Snap, TikTok, BeReal..
Krenuli smo s Fb.
Kažem krenuli jer je profil na svakoj napravio uz moje dopuštenje i o svakoj smo mreži razgovarali..
Puno sam pričala s njim što je primjereno objavljivati, što nije, kako se ponašati na mrežama, virtaulni bonton..
Od prvog dana pa sve do danas, ja imam lozinke svih mreža i maila, kao i one na zaslonu mobitela.
Mreže ga sada sve manje zanimaju, ali sve više voli pročitati novine uz kavu pa s nama komentirati događanja u svijetu :)
Mislim da je važno da i mi roditelji sudjelujemo i budemo prisutni, sjedite nekad s njim na 10 minuta, pogledajte TikTok, usmjerite ga na kvalitetan sadrzaj na toj mrezi jer ga zbilja ima!
Objasnite mu zasto BeReal i nije bas tako dobar.
Suma sumarum ima tu i puno dobrih stvari, samo ih treba znati iskoristiti :)
 
  • Sviđa mi se
Reakcije: Kika

Kika

Član
30 Srpanj 2023
41
30
18
MI i dalje vodimo borbu, pa malo pustimo, pa zabranimo i tako ukrug. U školi su popustile, a na mobitelu provode toliko vremena da mi bude mučno, pola smjene :rolleyes:
Sve znaju i razumiju, ali..