Dojenče od 3. mj. - hladna i znojna stopala

Monika '91

Novi član
3 Kolovoz 2023
29
17
3
Lijepi pozdrav,

postala sam mama po 1. put prije 3 mj. Zanima me trebam li se zabrinuti zbog sinovih hladnih i znojnih stopala od rođenja? Oblačiiti čarapice ljeti zbog toga ili ne?

Hvala unaprijed :)
 

Kika

Član
30 Srpanj 2023
41
30
18
Moj sin povremeno ima hladne noge pa mu obučem i čarapice ponekad. Inače je, dok je jako vruće, u bodiću ili čak samo peleni. Mislim da nije zabrinjavajuće, njima još cirkulacija ne radi kako treba.
 
  • Super
Reakcije: Monika '91

Monika '91

Novi član
3 Kolovoz 2023
29
17
3
Moj sin povremeno ima hladne noge pa mu obučem i čarapice ponekad. Inače je, dok je jako vruće, u bodiću ili čak samo peleni. Mislim da nije zabrinjavajuće, njima još cirkulacija ne radi kako treba.
Aha,hvala puno. A recimo dok je jako vruće i bude u bodiju obučete li mu svejedno čarape ako su mu hladna stopala?
Hvala :)
 

Kika

Član
30 Srpanj 2023
41
30
18
Bodi samo ili bodi i kratke hlačice.
Ma zbunjuju me ljudi iz okoline koji mi stalno komentiraju da su mu hladna stopala, da bih trebala obući mu carapice...
Uh.. nije on više novorođenče.. Kako su meni često govorili doktori, kako sebe obučem tako i bebu. Naravno da prvih dana njih ipak malo bolje obučemo, ali ne treba pretjerivat.

Moguće čak i da mu je vruće pa su mu stopala znojna i hladna.
Svakako napravite onako kako osjećate da treba.
 

Monika '91

Novi član
3 Kolovoz 2023
29
17
3
Uh.. nije on više novorođenče.. Kako su meni često govorili doktori, kako sebe obučem tako i bebu. Naravno da prvih dana njih ipak malo bolje obučemo, ali ne treba pretjerivat.

Moguće čak i da mu je vruće pa su mu stopala znojna i hladna.
Svakako napravite onako kako osjećate da treba.
Hladna su mu samo kad je bos, kad mu skinem carapice pa popipam budu suha i topla. Ok, hvala
 

Nikolina

Novi član
Član osoblja
30 Srpanj 2023
9
10
3
Lijepi pozdrav,

postala sam mama po 1. put prije 3 mj. Zanima me trebam li se zabrinuti zbog sinovih hladnih i znojnih stopala od rođenja? Oblačiiti čarapice ljeti zbog toga ili ne?

Hvala unaprijed :)
Meni ne djeluje zabrinjavajuće. Kada je jako vruće ljeti moje bebe bi bile bez čarapica. Ali, u pravilu ih obučem kao sebe, po tome se ravnam. Sjećam se kada sam sa prvim dijetetom ljeti došla pedijatrici, obukla je sloj više negoli sebe. Rekla mi je da je odmah skidam i da je obučem kako sebe oblačim da je njoj jednako vruće. Danas je recimo u ZG nakon kiše pala temperatura i sama osjećam da mi noge zebu, pa bih i bebi obukla čarape.

A okolina... 😅
Pokušaj zadržati korisne savjete, a gdje ti intuicija nalaže drugačije napravi po svome.🙂
 
  • Super
Reakcije: Monika '91

Monika '91

Novi član
3 Kolovoz 2023
29
17
3
Meni ne djeluje zabrinjavajuće. Kada je jako vruće ljeti moje bebe bi bile bez čarapica. Ali, u pravilu ih obučem kao sebe, po tome se ravnam. Sjećam se kada sam sa prvim dijetetom ljeti došla pedijatrici, obukla je sloj više negoli sebe. Rekla mi je da je odmah skidam i da je obučem kako sebe oblačim da je njoj jednako vruće. Danas je recimo u ZG nakon kiše pala temperatura i sama osjećam da mi noge zebu, pa bih i bebi obukla čarape.

A okolina... 😅
Pokušaj zadržati korisne savjete, a gdje ti intuicija nalaže drugačije napravi po svome.🙂
Hvala puno! Da, danas sam mu i ja obukla čarapice, ali i kombinezon dugih rukava i nogavica 😀

Svima želim sretan Dan Pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan branitelja!


Hvala svim hrvatskim braniteljima! Pokojnima pokoj vječni, a živima čast i zahvalu koju zaslužuju!

Imamo svoju Hrvatsku! Živjela Hrvatska!

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 

Prilozi

  • IMG-20230805-WA0003.jpg
    IMG-20230805-WA0003.jpg
    121.6 KB · Pogledi: 1
  • Super
Reakcije: Kika and Dario